Toyota pametni grad

Projektanti žele za inspiraciju da iskoriste i prošlost Japana, i žele da primene tradicionalne japanske tehnike izgradnje drvenarije u zgradama, kao i karakteristične padajuće krovove po kojima je poznata arhitektura zemlje izlazećeg sunca.

Pametna tehnologija će se nalaziti i u domovima stanovnika, kaže Ingels, čija je firma projektovala i zgradu Svetskog trgovniskog centra 2 u Njujorku, kao i sedišta kompanije Google u Londonu i Silicijumskoj dolini.

Kuće u „Isprepletenom gradu“ će poslužiti kao test poligoni za novu tehnologiju, poput kućne robotike koja će ljudima pomagati u svakodnevnom životu.

Ovi pametni domovi će maksimalno koristiti potpunu povezanost koristeći veštačku inteligenciju zasnovanu na senzorima koja će automatski obavljati poslove kao što je nabavka za frižider ili izbacivanje smeća – ili čak vođenje računa o vašem zdravlju.

Objekti za skladištenje energije i filtriranje vode će biti skriveni pod zemljom, dok firma BIG u svom generalnom urbanističkom planu na površini predviđa trg, parkove i šetališta gde neće biti automobila, a Ingels naglašava značaj javnih površina u svom dizajnu.

U eri kada tehnologija, društvene mreže i internet prodaja zamenjuju ili potpuno eliminišu naša prirodna mesta za druženje, „Isprepleteni grad“ će istražiti načine na koje bismo mogli da stimulišemo interakciju između ljudi u urbanoj sredini. Ipak je ljudska povezanost ona vrsta povezanosti koja utiče na blagostanje i sreću, produktivnost i inovacije.

Izgradnja prve faze ovog projekta, za koju u kompaniji BIG kažu da će se sastojati iz više od 12 građevina, je zakazana za 2021. godinu. Datum za završetak radova još uvek nije objavljen.

Napišite komentar:

Unesite svoj komentar!
Unesite svoje ime ovde