Kako će internet stvari doneti revoluciju u transportaciju

Internet stvari i sektor transporta

Prema istraživanju kompanije Allied Market Research, ulazak interneta stvari u sektor transporta na globalnom nivou je za 2016. godinu bio procenjen na 135.35 milijardi dolara, a do 2023. se predviđa da će dostići 328.76 milijardi dolara, što predstavlja složenu godišnju stopu rasta od 13,7% na globalnom nivou.

Za ovaj rapidni priliv zaslužne su investicije od strane ključnih igrača kao što su, između ostalih, kompanije AT&T, Alcatel-Lucent, IBM, Verizon, Cisco Systems i General Electric.

U skorašnjem saopštenju za medije, kompanija Ericsson je najavila nova rešenja koja će omogućiti pružaocima usluga da dopru do većeg dela tržišta interneta stvari.

Na nivou zemalja, vlade širom sveta počinju da podržavaju inicijative za transportaciju koja je povezana sa internetom stvari. Kina je, na primer, postavila cilj da 10% svih vozila u toj zemlji budu u potpunosti samovozeća do 2030. godine.

Grad Wuhu je 2016. godine udružio snage sa kineskim internet pretraživačem i gigantom iz domena veštačke inteligencije, kompanijom Baidu, kako bi otvorili testing zonu dužine 2 km za samovozeća vozila.

Autobus bez vozača takođe ide rutom između fabrike automobila i centra za razvoj i istraživanje u vlasništvu kompanije Chery, najvećeg kineskog izvoznika putničkih automobila. Japan takođe želi da predstavi svoju tehnologiju autonomne vožnje tokom olimpijskih igara u Tokiju 2020. godine.

Pad cena moćnih senzora i upravljača, uparen sa potražnjom za bržim internetom, čini prihvatanje interneta stvari kao sredstva za poboljšanje efikasnosti sektora transporta neizbežnim.

Napišite komentar:

Unesite svoj komentar!
Unesite svoje ime ovde