Sve što znamo o Google Stadia platformi: igrice, praktični test, cene i još mnogo toga

Google ulazi u gejming svet i to na velika vrata, zahvaljujući cloudu.


Da li se zna cena? Da li funkcioniše kao Netflix?

Google zna kako će se plaćati ova platforma, ali još ne želi da podeli te informacije. Google se trenutno fokusira na prikazivanje mogućnosti Stadia platforme – kako po pitanju načina na koji funkcioniše, tako i po pitanju funkcija koje donosi.
U kompaniji se još nisu ni dotakli teme vezane za cenu. Ali ono što je možda još važnije, još uvek se ne zna da li ćemo kupovati igre direktno, ili ćemo kupovati ograničen pristup igrama, ili će biti predstavljeno nešto nalik na Netflix pretplatu ili neka kombinacija ovih mogućnosti.

Šta može da radi ova platforma?

Stadia je koncipirana oko prirodnih prednosti koje ima kao platforma za strimovanje. Na primer, Google je pokazao kako možete bez zadrške da se prebacite sa jednog uređaja na drugi, slično kao kod različitih načina na koji možete da koristite Nintendo Switch uređaj.

To znači da igre mogu da budu veoma kvalitetne i realistične, bez obzira na kom uređaju ih igrate. Kada krene sa radom, ova platforma će strimovati u 4K rezoluciji pri 60 FPS sa surround sound opcijom i podrškom za HDR, a u budućnosti Google planira da omogući podršku za 8K rezoluciju i odnos frejmova od 120 FPS ili jače.

S obzirom na to da se renderovanje zapravo radi preko farme servera, developeri imaju odrešene ruke da iskoriste dodatnu procesorsku snagu. Jedan tehnološki demo je prikazao okruženja koja se mogu uništavati u realnom vremenu. Drugi je prikazao multiplejer igru koja spaja nekoliko video snimaka u strim jednog igrača. Zbog načina na koji je Stadia napravljena, Google je nedvosmisleno naglasio da neće dozvoljavati offline preuzimanje, jer to bi „kompromitovalo“ viziju kompanije.

Napišite komentar:

Unesite svoj komentar!
Unesite svoje ime ovde