Cambridge Audio Evo 75 i Evo 150 elegantno pojednostavljuju Hi-Fi zvuk

Da, zvuk je bitan pri razmatranju striming sistema, ali bitna je i jednostavnost, pristupačnost i estetika, i sve to pre nego što budžet dođe u razmatranje.

Život u domovima skromnije veličine takođe znači i da su dani podnih stojećih zvučnika i gomile diskretnih komponenti pali u zapećak i poslednjih godina stvorio se prostor za integrisanija i pojednostavljena rešenja sa wi-fi povezivanjem.

Ali onda je došao Cambridge Audio Evo 75, univerzalni mrežni striming sistem prilikom čije izrade je odbijena svaka vrsta kompromisa, isporučujući visoke performanse uz dizajn koji može da se personalizuje i savršeno ide uz sve druge predmete koji ne koriste kablove.

To je definitivno jedan od najlepše dizajniranih komada audio opreme danas, i deluje kao da ga možete smestiti u dnevnu sobu, podrum ili sobu za zabavu i izgleda kao da je oduvek i bilo predviđeno da stoji na polici za knjige, komodi ili kredencu.

Jedini „promašaj“ kod ovog jednostavnog fizičkog interfejsa je odsustvo ekrana osetljivog na dodir, nešto što bi se moglo očekivati od svetlog i živopisnog LCD ekrana od 6,8 inča.

Srećom, ekran je i ovako vrlo koristan i prikazuje slike za albume kao i funkcije koje su čitljive sa normalne razdaljine za slušanje, a činjenica je da većina korisnika verovatno nikada neće prići uređaju kako bi ga ručno podešavali jer smo se već odavno navikli na praktične aplikacije koje nam za to služe.

Jedna od najboljih funkcija na striming uređaju Evo je čisto estetska.

Shvatajući da se ukusi po pitanju dekoracije enterijera razlikuju, u kompaniji Cambridge Audio ponudili su dva različita magnetska panela koje možete menjati – jedan od orahovog drveta u stilu iz sredine prošlog veka i drugi, savremeni, u crnoj boji, napravljen od recikliranog papira po imenu Richlite.

Bočni paneli od drveta oraha izgledaju posebno elegantno u kontrastu sa crnim kućištem od anodiziranog aluminijuma, a možemo da se nadamo da će Cambridge Audio ponuditi i kućišta od drugih materijala i sa drugim teksturama kao opcionim dodacima koji svedoče o uspehu ovog dizajna.

Za pojačavanje snage zadužena su Hypex NCore Class-D pojačala.
Ona predstavljaju energetski efikasno rešenje koje isporučuje 150 vati po kanalu za ekskluzivniji model Evo 150 i više nego dovoljnih 75 vati po kanalu za Evo 75.

Ako vam sve ovo zvuči kao kineski jezik, budite uvereni da sistem ima postavku koja je praktično plug-and-play i za svega par minuta nakon što dodate zvučnike moći ćete da uživate u muzici sa različitih striming servisa kao i sa određenih servisa za posebne grupe audiofila preko Cambridge Audio Stream Magic aplikacije.

Prilikom testiranja Evo 75 je proizveo skoro revolucionarne performanse prilikom reprodukcije brojnih žanrova muzike, isporučujući otvorenu zvučnu pozornicu punog zvuka.

Cambridge Audio Evo 75 koji košta 2.250 dolara (ili Evo 150 koji košta 3.000 dolara) je skup uređaj, s obzirom na to da ćete morati da dodate par zvučnika kako biste mogli da krenete sa slušanjem.

Ali ako tražite najlakši i najelegantniji ulaz u prostor koji zauzimaju performanse kojima streme audiofili, bez potrebe da dešifrujete obimnu terminologiju, specifikacije i opcije koje postoje na tržištu – ovaj univerzalni striming sistem zaista nudi ubedljiv argument u korist jednostavnosti koja može biti uzvišena.

Napišite komentar:

Unesite svoj komentar!
Unesite svoje ime ovde