Pariz predstavlja najveću flotu e-bicikala na svetu u nameri da smanji zagađenje

upoznajmo se na klik > Like

Stanovnici Pariza i njegovih predgrađa bi mogli uskoro da dobiju čak 20.000 električnih bicikala. Kompanija Ile-de-France Mobilités (IDFM), koja se bavi javnim prevozom, pokreće uslugu iznajmljivanja e-bicikala pod imenom Véligo.

Za početak kreću sa 10.000 e-bicikala. Ako im se projekat pokaže kao uspešan, IDFM će proširiti svoju flotu na 20.000 e-bicikala, čime će postati najveći sistem za rentiranje električnih bicikala na svetu.

Cilj je da se smanji upotreba automobila i, posledično, da se smanji nivo zagađenja u glavnom gradu Francuske.

Véligo će biti drugi ovakav projekat u Parizu, posle programa za deljenje bicikala po imenu Vélib’, ali za razliku od tog programa, u okviru kog se bicikli iznajmljuju na sat i postoje stanice gde bicikli moraju biti ostavljeni.

Véligo bicikli će se iznajmljivati za 40 evra mesečno, a korisnici će moći i da ih ostave kod kuće.

Uz to, po ugledu na mesečne karte za pariski metro, poslodavci će moći da pokriju polovinu troškova za iznajmljivanje e-bicikala za svoje zaposlene, što onda ostavlja korisnicima da plate svega 20 evra mesečno.

Ovi e-bicikli veoma podsećaju na redovne Vélib bicikle, ali mogu da pređu oko 9 kilometara sa jednim punjenjem, čak i po uzbrdicama, u zavisnosti koliko koristite pedale.

Ovaj šestogodišnji program će imati budžet do 111 miliona evra, u zavisnosti od broja bicikala, a vodiće ga konzorcijum koji uključuje francusku državnu poštansku kompaniju La Poste.

Program bi trebalo da bude pokrenut u septembru 2019. godine sa početnih 10.000 bicikala.

Povezani naslovi

Napišite komentar:

Unesite svoj komentar!
Unesite svoje ime ovde

Možda Vas interesuje

Deca više ne gledaju toliko televiziju

Zato provode više vremena igrajući video igre i gledajući kratke video snimke.   U svetu gde su deca...

Veštačka inteligencija uskoro bi mogla da...

Zamislite kako bi bilo znati tačno šta vaš pas govori kada laje, ili vaša mačka kada...

Revolucija e-bicikala

Oni sve više zamenjuju automobile u gradovima, poboljšavajući saobraćajne gužve i smanjujući uticaj na klimu. Njihov...

Naučnici uzgajaju prave zube u laboratoriji,...

Naučnici su otkrili kako da razviju prave, žive zube u laboratoriji, nudeći buduću alternativu plombama i...

Ferrari je napravio naočare za sunce...

Tražite avangardne naočare koje će se uklopiti uz vaš smešan Balenciaga OOTD? Pa, mislimo da smo...

Naučnici su izložili ljudske ćelije 5G...

Studija otkriva da ljudske ćelije kože ostaju genetski nepromenjene čak i pod ekstremnim izlaganjem 5G zračenju.   U...

Punite pametnije, putujte dalje: Saveti za...

Revolucija električnih vozila (EV) promenila je način na koji razmišljamo o transportu, nudeći čistiji i održiviji...

Prednosti i mane bežičnog punjenja

Verzija bežičnog punjenja koju danas poznajemo i volimo prvi put se pojavila na telefonima 2012. godine....

LG servisni karavan ponovo stiže u...

LG Electronics treću godinu zaredom nastavlja servisnu kampanju, koja posetiocima širom Srbije donosi korisne savete, inovativne...

Yandex Go osobama sa invaliditetom vožnju...

Ponekad nije potrebno mnogo da vožnja bude udobna. Da vozač ne mora da vas pozove ili...