AR Quadrifoglio – “SUV of the Year”

upoznajmo se na klik > Like

Model Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio za 2020. godinu osvojio je nagradu koju je ovaj italijanski terenac visokih performansi osvojio i pre dve godine: auto-magazin AUTO ZEITUNG je ponovo dodelio svoju nagradu „SUV godine“ vrhunskoj verziji od 375 kW (510 KS).

Ovog puta, Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio prevagnuo je nad 11 konkurenata, među kojima su bili najmoćniji terenci velikih nemačkih, italijanskih i britanskih brendova.

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio ima V6 bi-turbo benzinski motor, razvijen oslanjajući se na znanja brenda Ferrari.

Njegovih 375 kW (510 KS) omogućavaju ubrzanje od nula do 100 km/h za 3,8 sekundi, i maksimalnu brzinu od 283 km/h.
Agilno upravljanje je moguće zbog aktivnog vešanja s elektronskom kontrolom amortizera (AlfaTM Active Suspension), tu je i Alfa TM D.N.A.

Pro Dynamic Driving Control sistem, koji je još bolji zahvaljujući novom trkačkom „Race“ režimu, kočioni sistem visokih performansi Brembo, AlfaTM Q4 pogon na četiri točka s elektronskom kontrolom, idealan odnos težine od skoro 50/50 između prednje i zadnje osovine, i vrlo direktan upravljački prenos.

Sportska sedišta sa presvlakama od kože i materijala Alcantara i osmostepeni automatski menjač koji omogućava menjanje brzine pomoću ručica na volanu dodatno unapređuju ugođaj vožnje.

Nedugo nakon premijere, Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio postavio je rekord za obilazak kruga u kategoriji terenaca serijske proizvodnje na legendarnoj stazi Nordšlajfe u okviru Nirburgringa.

Glavne atrakcije na modelu za 2020. uključuju napredne sisteme za asistenciju pri vožnji, koji omogućavaju autonomnu vožnju 2. nivoa i novi sistem za informacije i zabavu sa ekranom od 8,8 inča (22,3 cm).

Povezani naslovi

Napišite komentar:

Unesite svoj komentar!
Unesite svoje ime ovde

Možda Vas interesuje

Salomon Aero Blaze 3 Grvl je...

Trčanje po šljunku zahteva obuću koja može da spoji najbolje iz sveta drumskog i trail trčanja...

Solvia ED 8×32: AI dvogled sa...

Veštačka inteligencija polako ulazi u svaki deo naših života. Neko će reći da nosi rizike, gubitak...

Cannes Yachting Festival 2025 – more...

Cannes je u septembru ponovo bio domaćin najglamuroznijeg sajma brodova u Evropi – Cannes Yachting Festival...

BRABUS i Awake: Talasi nikada nisu...

U saradnji sa švedskom kompanijom Awake, pionirima električnih dasaka za surf, BRABUS spaja ljubitelje performansi sa...

Britanski novitet za ljubitelje brzine: ručni...

Električni automobili su dokazali da mogu biti neverovatno brzi, ali u vrhu automobilske piramide, tamo gde...

Kineski proizvođač predstavio „leteći motocikl“ iz...

Zaboravite na priče o džetpakovima koje slušamo decenijama. Budućnost ličnog prevoza upravo je sletela… ili, bolje...

Glashütte Original ima novu ograničenu seriju...

Samo 100 komada čeka svoje nove vlasnike!   Ako želite da zgrabite najnoviji Glashütte Original sat, morate se...

Sekularni večiti kalendar sat od Kuberneta

Retki skok ka večitoj preciznosti.   Kubernet je novo ime, osnovan 2023. od strane kineskog časovničara i horološkog...

Nike Metcon 10: Novi standard u...

Nike je predstavio desetu generaciju svoje flagship patike za trening – Metcon 10, donoseći niz unapređenja...

TAG Heuer Aquaracer 1000 Superdiver: Remek-delo...

Spremni za najveće dubine i najteže uslove? Otkrijte kako TAG Heuer Aquaracer Superdiver postavlja nove standarde...