Mercedes ubacuje ChatGPT u svoje automobile

upoznajmo se na klik > Like

Mercedes-Benz i Microsoft su se dogovorili da ubace ChatGPT u Mercedes-Benz automobile u Sjedinjenim Američkim Državama. ChatGPT je četbot koji koristi „generativnu veštačku inteligenciju“ kompanije Microsoft i može da vodi dijalog slično kao što to rade ljudi. Vozila iz Mercedesove game već podržavaju glasovne komande, čime se vozačima omogućava da koriste frazu „Hej, Mercedes“ nakon koje sistemu mogu da izdaju kratku komandu da odradi neki zadatak kao što je podešavanje temperature u vozilu, pokretanje navigacije do željene destinacije ili obavljanje telefonskih poziva. ChatGPT bi doprineo da glasovne komande zvuče tečnije i prirodnije a omogućio bi i dodatne funkcije, kažu u kompaniji Microsoft.

Umesto da samo odgovara na proste komande, sistem bi mogao da se upusti u naizgled prirodniju konverzaciju i mogao bi da pamti kontekst onoga o čemu se priča i vodi dijalog sa vozačem ili njegovim saputnicima. Uz ChatGPT, sistem bi mogao da odgovori na širi spektar zahteva, uključujući one koji se ne odnose nužno na vozača ili automobil. Vozač može, na primer, da zatraži neki brz recept ili da pita koje je doba godine najbolje za odlazak u Italiju. Sistem koji koristi ChatGPT takođe može da komunicira sa drugim aplikacijama kako bi obavljao druge zadatke kao što je na primer rezervacija stola u restoranu ili kupovina bioskopskih karata.

Vlasnici Mercedes vozila u Sjedinjenim Državama sa MBUX infotejnment sistemom moći će da beta testiraju ChatGPT sistem koristeći glasovnu komandu Hej Mercedes, želim da se pridružim beta programu“.

Tokom prethodnih desetak godina, proizvođači automobila, uključujući Mercedes, izbacivali su sve sofisticiranije sisteme glasovnih komandi za svoja vozila. Ti sistemi su bezbedniji za vozače u poređenju sa korišćenjem dugmića ili ekrana na dodir zato što vozači ne moraju da skreću pogled s puta da bi ih koristili. Neka istraživanja su ipak pokazala da i mentalno procesuiranje neophodno za izdavanje glasovnih komandi takođe može da ometa vozače.

Povezani naslovi

Napišite komentar:

Unesite svoj komentar!
Unesite svoje ime ovde

Možda Vas interesuje

V2H tehnologija stiže za vlasnike Kia...

Zahvaljujući dvosmernom punjenju, EV9 može služiti kao sistem za skladištenje energije. Za odgovarajuće opremljene kuće, vodeći...

Softverski definisana vozila

Softverski definisana vozila (SDV) su u osnovi poput pametnih telefona na točkovima. Ali opet nisu. Automobilska...

Adidas donosi inovaciju za hlađenje

Adidas je predstavio CLIMACOOL sistem, sastavljen od izolovane jakne i posebno kreiranog prsluka za hlađenje. CLIMACOOL...

Novi Tissot satovi koriste inovativnu solarnu...

Solarni paneli su u kristalu, umesto ispod brojčanika. Sat bi mogao lako ostati napunjen zauvek.   Nema sumnje...

Samsung predstavio OLED ekran od 5.000...

Može da dostigne maksimalnu osvetljenost od 5.000 niti u prozoru od 10% i 3.000 niti prilikom...

Deca više ne gledaju toliko televiziju

Zato provode više vremena igrajući video igre i gledajući kratke video snimke.   U svetu gde su deca...

Biciklističko sedište vabsRider želi da vam...

Ako dosta vozite bicikl, znate za neizbežan bol u zadnjici posle duže vožnje. Za mnoge se...

Veštačka inteligencija uskoro bi mogla da...

Zamislite kako bi bilo znati tačno šta vaš pas govori kada laje, ili vaša mačka kada...

Revolucija e-bicikala

Oni sve više zamenjuju automobile u gradovima, poboljšavajući saobraćajne gužve i smanjujući uticaj na klimu. Njihov...

Naučnici uzgajaju prave zube u laboratoriji,...

Naučnici su otkrili kako da razviju prave, žive zube u laboratoriji, nudeći buduću alternativu plombama i...
Mercedes-Benz i Microsoft su se dogovorili da ubace ChatGPT u Mercedes-Benz automobile u Sjedinjenim Američkim Državama. ChatGPT je četbot koji koristi „generativnu veštačku inteligenciju“ kompanije Microsoft i može da vodi dijalog slično kao što to rade ljudi. Vozila iz Mercedesove game već podržavaju glasovne komande, čime se vozačima omogućava da koriste frazu „Hej, Mercedes“ nakon koje sistemu mogu da izdaju kratku komandu da odradi neki zadatak kao što je podešavanje temperature u vozilu, pokretanje navigacije do željene destinacije ili obavljanje telefonskih poziva. ChatGPT bi doprineo da glasovne komande zvuče tečnije i prirodnije a omogućio bi i dodatne funkcije, kažu u kompaniji Microsoft. Umesto da samo odgovara na proste komande, sistem bi mogao da se upusti u naizgled prirodniju konverzaciju i mogao bi da pamti kontekst onoga o čemu se priča i vodi dijalog sa vozačem ili njegovim saputnicima. Uz ChatGPT, sistem bi mogao da odgovori na širi spektar zahteva, uključujući one koji se ne odnose nužno na vozača ili automobil. Vozač može, na primer, da zatraži neki brz recept ili da pita koje je doba godine najbolje za odlazak u Italiju. Sistem koji koristi ChatGPT takođe može da komunicira sa drugim aplikacijama kako bi obavljao druge zadatke kao što je na primer rezervacija stola u restoranu ili kupovina bioskopskih karata. Vlasnici Mercedes vozila u Sjedinjenim Državama sa MBUX infotejnment sistemom moći će da beta testiraju ChatGPT sistem koristeći glasovnu komandu Hej Mercedes, želim da se pridružim beta programu“. Tokom prethodnih desetak godina, proizvođači automobila, uključujući Mercedes, izbacivali su sve sofisticiranije sisteme glasovnih komandi za svoja vozila. Ti sistemi su bezbedniji za vozače u poređenju sa korišćenjem dugmića ili ekrana na dodir zato što vozači ne moraju da skreću pogled s puta da bi ih koristili. Neka istraživanja su ipak pokazala da i mentalno procesuiranje neophodno za izdavanje glasovnih komandi takođe može da ometa vozače.