Proizvođači automobila i tehnološki giganti se bore za poslednju granicu: komandnu tablu

Toyota koristi posebnu verziju open-source operativnog sistema po imenu Automotive Grade Linux u svojim sistemima za povezane automobile i sistemima za informacije i zabavu.

upoznajmo se na klik > Like

Proizvođači automobila i Silicijumska dolina biju bitku za poslednji bastion ekrana, tržište vredno milijardi dolara: automobilske komandne table.

Ekran na komandnoj tabli, i njegove reklame i usluge koje donose prihode, će se takmičiti za naklonost vozača onoliko koliko telefoni to čine u ovom trenutku. Na primer, lokalni restorani, privatne klinike i druge firme bi na ekranima u budućnosti mogle da ciljano plasiraju reklame na osnovu ustaljenih putanja kojima se vozač kreće.

GLOSA: ‘Mi ovo vidimo kao borbu za četvrti ekran’ nakon televizora, kompjutera i mobilnog telefona.

Neki proizvođači automobila u potpunosti prepuštaju operativne sisteme svojih komandnih tabli Googleu, piše the Wall Street Journal.
U trci je i konkurent Apple, koji pokušava da ubaci svoje prepoznatljive ekrane i aplikacije u vozila.

Određeni proizvođači automobila, uključujući Ford i Daimler, i sami žele da se takmiče na tržištu displeja sa sopstvenom tehnologijom. Ford je, na primer, 2017. godine pokupio gomilu inženjera kompanije BlackBerry. Volkswagen je već pojačao razvoj tehnologije za komandne table.

Toyota koristi posebnu verziju open-source operativnog sistema po imenu Automotive Grade Linux u svojim sistemima za povezane automobile i sistemima za informacije i zabavu.

Ali izazov pred njima je jasan: proizvođači automobila kreću u trku sa prirodnim hendikepom.

Novi modeli automobila izlaze svakih nekoliko godina i kupci ne menjaju svoja kola toliko često koliko menjaju mobilne telefone.
Automobilske kompanije nisu rado trošile novac na skupocenu elektroniku, a stariji ekrani u automobilima nemaju mogućnost da budu unapređeni i ažurirani.

Ipak, pojavljivanje samovozećih automobila u godinama koje su pred nama bi moglo da donese još više ekrana u automobile, na komandnoj tabli ali i u drugim delovima automobila, jer će putnici imati više vremena da rade, kupuju ili gledaju filmove u toku vožnje.

Povezani naslovi

Napišite komentar:

Unesite svoj komentar!
Unesite svoje ime ovde

Možda Vas interesuje

Adidas donosi inovaciju za hlađenje

Adidas je predstavio CLIMACOOL sistem, sastavljen od izolovane jakne i posebno kreiranog prsluka za hlađenje. CLIMACOOL...

Novi Tissot satovi koriste inovativnu solarnu...

Solarni paneli su u kristalu, umesto ispod brojčanika. Sat bi mogao lako ostati napunjen zauvek.   Nema sumnje...

Biciklističko sedište vabsRider želi da vam...

Ako dosta vozite bicikl, znate za neizbežan bol u zadnjici posle duže vožnje. Za mnoge se...

Revolucija e-bicikala

Oni sve više zamenjuju automobile u gradovima, poboljšavajući saobraćajne gužve i smanjujući uticaj na klimu. Njihov...

Model Toyota Century SUV je jedini...

Toyota je tiho uvrstila nešto prilično jedinstveno u svoju luksuznu liniju: novi Century SUV, koji, zavisno...

KTM nastavlja uzlaznom putanjom

Usled velikog interesovanja entuzijasta i svih koji prate naš rad, jer cenimo vašu potrebu za tačnim...

Najveći i najsnažniji John Deere traktor...

John Deere RX 830 ima motor od 913 konjskih snaga, i on je ujedno i najbrži...

Zašto su auto sedišta okrenuta unazad...

Održavanje dece bezbednom tokom vožnje automobilom je verovatno jedna od najvažnijih stvari tokom vožnje. Kupovina autosedišta...

Svetska premijera nove Toyote Aygo X...

Prvi put uvodeći potpuno hibridnu tehnologiju u segment kome pripada, smeli, kompaktni gradski krosover Aygo X...

Fleksibilna kaciga se prilagođava vašoj glavi...

Neki ljudi ne vole biciklističke kacige jer se one kolebaju na vrhu njihovih glava. Tu dolazi...
Proizvođači automobila i Silicijumska dolina biju bitku za poslednji bastion ekrana, tržište vredno milijardi dolara: automobilske komandne table. Ekran na komandnoj tabli, i njegove reklame i usluge koje donose prihode, će se takmičiti za naklonost vozača onoliko koliko telefoni to čine u ovom trenutku. Na primer, lokalni restorani, privatne klinike i druge firme bi na ekranima u budućnosti mogle da ciljano plasiraju reklame na osnovu ustaljenih putanja kojima se vozač kreće. GLOSA: ‘Mi ovo vidimo kao borbu za četvrti ekran’ nakon televizora, kompjutera i mobilnog telefona. Neki proizvođači automobila u potpunosti prepuštaju operativne sisteme svojih komandnih tabli Googleu, piše the Wall Street Journal. U trci je i konkurent Apple, koji pokušava da ubaci svoje prepoznatljive ekrane i aplikacije u vozila. Određeni proizvođači automobila, uključujući Ford i Daimler, i sami žele da se takmiče na tržištu displeja sa sopstvenom tehnologijom. Ford je, na primer, 2017. godine pokupio gomilu inženjera kompanije BlackBerry. Volkswagen je već pojačao razvoj tehnologije za komandne table. Toyota koristi posebnu verziju open-source operativnog sistema po imenu Automotive Grade Linux u svojim sistemima za povezane automobile i sistemima za informacije i zabavu. Ali izazov pred njima je jasan: proizvođači automobila kreću u trku sa prirodnim hendikepom. Novi modeli automobila izlaze svakih nekoliko godina i kupci ne menjaju svoja kola toliko često koliko menjaju mobilne telefone. Automobilske kompanije nisu rado trošile novac na skupocenu elektroniku, a stariji ekrani u automobilima nemaju mogućnost da budu unapređeni i ažurirani. Ipak, pojavljivanje samovozećih automobila u godinama koje su pred nama bi moglo da donese još više ekrana u automobile, na komandnoj tabli ali i u drugim delovima automobila, jer će putnici imati više vremena da rade, kupuju ili gledaju filmove u toku vožnje.