Dron TY-3R je u osnovi leteći splav za spašavanje

Kada je sigurnost na otvorenoj vodi u pitanju, svaka sekunda je važna. Što brže možete stići do osoba u nevolji, veća je šansa da im spasite život. Dok tehnologije poput U Safe i EMILY omogućavaju brzu upotrebu, one mogu biti ometene na talasima kao vodena vozila. Pogredajte vodeni dron za spašavanje TY-3R Flying Lifebuoy od kineskog proizvođača dronova Didiok Makings. Kao što ime sugeriše, ovaj uređaj je u osnovi splav za spašavanje koji leti prema korisnicima na vodi u nevolji, nudeći brzu alternativu odgovora.

TY-3R može leteti brzinom do 13 m/s (oko 47 km/h), brzo pružajući pomoć plivačima i pruža ključno vreme dok spasioci na vodenoj plovnoj spravi dolaze na lice mesta. Dron se može pohvaliti značajnom gornjom visinom leta od 4200 metara, što mu omogućava da lako pređe preko velikih brodova i stigne do odredišta.

Malo veći od običnog splava za spasavanje, uređaj ima dimenzije 935 x 935 mm i visok je 121 mm. Nudi plovnost od 190 N, dovoljno da podrži dve odrasle osobe, i vodootporan je sa IP68 rejtingom, što mu omogućava da bude uronjen do 1,5 metara do sat vremena. Dakle, u slučaju da bude potopljen, preživeće kako bi ispunio svoje obaveze. Ima mogućnost uzletanja i sletanja na vodu, i gašenje motora prilikom sletanja kako bi se osigurala bezbednost onih u vodi. Takođe, njegovi rotori su zaštićeni rešetkama kako bi se osigurala bezbednost udova korisnika.

Dron TY-3R Flying Lifebuoy

TY-3R ima domet daljinskog upravljanja od jednog kilometara i ne zahteva vidno polje, zahvaljujući podesivoj kameri od 720p koja pruža realan prikaz preko integrisanog monitora od 5 inča na daljinskom upravljaču. Daljinski upravljač sadrži džojstike za manevrisanje i nudi funkcije jednog dodira za uzletanje i jednog dodira za povratak. Kada su osobe spašene, operater jednostavno može pritisnuti dugme da pozove dron nazad na svoju bazu – ako ga ljudski spasioci nisu uzeli sa sobom.

Dron TY-3R Flying Lifebuoy je dostupan po ceni od 11.803 dolara.

Napišite komentar:

Unesite svoj komentar!
Unesite svoje ime ovde

Povezani naslovi

Možda Vas interesuje

Dysonove nove slušalice su manje kontroverzne...

Kompanija najpoznatija po svojoj liniji visokotehnoloških usisivača vratila se sa novim setom bežičnih slušalica sa poništavanjem...

Bilo kada, bilo gde?

U doba sveprisutne nosive tehnologije gedžeti bukvalno rade sve, od praćenja obrazaca spavanja pomoću pametnih satova...

TOP 5: Glupi telefoni za tehnološki...

Nokia 2660 Flip Savršen spoj nostalgije i moderne praktičnosti, Nokia 2660 Flip je idealan izbor za one...

Solos pametne naočare

Bez obzira kako izgledate, ono što zaista vidite čini Solos naočare zanimljivim proizvodom za neke bicikliste. Pametne...

Cleer Audio Arc II Sport –...

Arc II Sport slušalice sa otvorenim ušima pasivno nalaze svoje mesto, bez blokiranja zvukova oko vas....

Najbolji Kindle: koji Amazon e-čitač je...

Tražite najbolji Kindle? Ne krivimo vas. Amazonovi Kindle uređaji su najpopularniji e-čitači sa razlogom, uz sjajan...

TEST: Samsung Galaxy Watch 7 –...

Samsung Galaxy Watch 7 je samo malo poboljšan u odnosu na svog prethodnika, ali njegove AI...

TEST: Samsung Galaxy Z Flip 6...

Imamo unapređenu glavnu kameru koja sa 12MP ide na 50MP, nov čip optimizovan za Galaxy AI,...

ASUS ROG otkriva AllyX, svoju sledeću...

Osim opšteg izgleda, jedine stavke koje su prenete sa Ally na Ally X su AMD Ryzen...

Povratak vredan čekanja!

Beats je oživeo svoj popularni Bluetooth zvučnik sa redizajniranim i prekonstruisanim Beats Pill-om. Zvučnik sadrži prekonstruisani...
Kada je sigurnost na otvorenoj vodi u pitanju, svaka sekunda je važna. Što brže možete stići do osoba u nevolji, veća je šansa da im spasite život. Dok tehnologije poput U Safe i EMILY omogućavaju brzu upotrebu, one mogu biti ometene na talasima kao vodena vozila. Pogredajte vodeni dron za spašavanje TY-3R Flying Lifebuoy od kineskog proizvođača dronova Didiok Makings. Kao što ime sugeriše, ovaj uređaj je u osnovi splav za spašavanje koji leti prema korisnicima na vodi u nevolji, nudeći brzu alternativu odgovora. TY-3R može leteti brzinom do 13 m/s (oko 47 km/h), brzo pružajući pomoć plivačima i pruža ključno vreme dok spasioci na vodenoj plovnoj spravi dolaze na lice mesta. Dron se može pohvaliti značajnom gornjom visinom leta od 4200 metara, što mu omogućava da lako pređe preko velikih brodova i stigne do odredišta. Malo veći od običnog splava za spasavanje, uređaj ima dimenzije 935 x 935 mm i visok je 121 mm. Nudi plovnost od 190 N, dovoljno da podrži dve odrasle osobe, i vodootporan je sa IP68 rejtingom, što mu omogućava da bude uronjen do 1,5 metara do sat vremena. Dakle, u slučaju da bude potopljen, preživeće kako bi ispunio svoje obaveze. Ima mogućnost uzletanja i sletanja na vodu, i gašenje motora prilikom sletanja kako bi se osigurala bezbednost onih u vodi. Takođe, njegovi rotori su zaštićeni rešetkama kako bi se osigurala bezbednost udova korisnika.
Dron TY-3R Flying Lifebuoy
TY-3R ima domet daljinskog upravljanja od jednog kilometara i ne zahteva vidno polje, zahvaljujući podesivoj kameri od 720p koja pruža realan prikaz preko integrisanog monitora od 5 inča na daljinskom upravljaču. Daljinski upravljač sadrži džojstike za manevrisanje i nudi funkcije jednog dodira za uzletanje i jednog dodira za povratak. Kada su osobe spašene, operater jednostavno može pritisnuti dugme da pozove dron nazad na svoju bazu – ako ga ljudski spasioci nisu uzeli sa sobom. Dron TY-3R Flying Lifebuoy je dostupan po ceni od 11.803 dolara.