Toyota započinje proizvodnju druge generacije modula gorivnih ćelija u Evropi

upoznajmo se na klik > Like

Od januara 2022. Toyota će započeti proizvodnju modula druge generacije, zasnovanih na svom naprednom sistemu gorivnih ćelija takođe druge generacije. Novi sistem koji je upakovan u kompaktnije, lakše module, takođe obezbeđuje i veću gustinu energije. Moduli su dostupni u dva oblika, u formi kocke, kao i ravnom, pravougaonom obliku kako bi se omogućila veća fleksibilnost i lakša adaptacija za različite primene.

Nova, druga generacija modula gorivnih ćelija takođe će se proizvoditi u Evropi, u istraživačko-razvojnom centru Toyote Motor Europe pokraj Brisela (Zaventem).

Toyota je donela odluku da sklapa module gorivnih ćelija druge generacije u Evropi, imajući u vidu stalni rast potražnje u regionu. U saradnji s preduzetnicima zainteresovanim za korišćenje Toyotine tehnologije u svojim rešenjima, TME-ova poslovna jedinica za gorivne ćelije će ponuditi neophodnu inženjersku podršku u primeni.

Jačanje evropske ekonomije vodonika biće ključni element u dostizanju cilja Zelenog plana o apsolutno nultim emisijama globalnog zagrevanja do 2050. Evropska unija je objavila da će industriji, da bi se suočila sa tim izazovima u ključnim industrijskim sektorima do 2030, biti potrebni „klimatski i resursni lideri” da bi se postigao napredak u komercijalnoj primeni ovih revolucionarnih tehnologija.

Pošto se tehnologija vodonika primenjuje u velikom broju rešenja, Toyota podržava stvaranje vodoničnog okruženja, „žive oaze“, gde se ponuda i potražnja susreću da bi se nastavio dalji rast.

Povezani naslovi

Napišite komentar:

Unesite svoj komentar!
Unesite svoje ime ovde

Možda Vas interesuje

TOP 5 Najbolje besplatne igre na...

Otkrijte vrhunski gejming užitak bez troškova uz našu listu TOP 5 najboljih besplatnih igara na Steamu!...

TOP 5 Najbolja svetla za planinske...

Krenite u avanturu bezbedno i sa stilom uz naš izbor TOP 5 najboljih svetala za planinske...

Honda i Pokémon sarađuju na stvaranju...

Honda je najavila koncept motocikla koji je modelovan prema Koraidonu, praistorijskom zmaju iz Pokémon Scarleta. Ako...

Sena Phantom je pametnija kaciga za...

Sena je nekoliko decenija na čelu povezanosti motocikala. Pored velikog asortimana Bluetooth komunikatora, brend se okrenuo...

Prva jahta Four Seasons-a isplovljava sledeće...

Kako će izgledati njenih 11 barova i restorana na brodu?   Kompanija je najavila 11 koncepta restorana i...

Mercedes-Benz testira bateriju sa čvrstim elektrolitom...

Mercedes-Benz testira bateriju sa čvrstim elektrolitom koja bi mogla omogućiti domet od više od 1000 km...

Leicin novi sat je jednako lep...

Leica ZM 12 donosi manje kućište, pojednostavljeni dizajn i Leica Kalibar LA-3002. Leica je dugo bila...

Speed Gate Barijere: Sigurnost i Efikasnost...

Nove tehnologije - Speed Gate Barijere   u pešačkim barijerama za energetsku efikasnost i održivi razvoj   Lunatronik...

Koji trendovi će oblikovati budućnost mobilne...

GSMA je objavila svoj godišnji Izveštaj o mobilnoj ekonomiji za 2025. godinu, koji je istakao ključne...

Nnormalov Kjerag Brut je nova cipela...

Nnormalova najnovija cipela je za najavanturističkije trkače koji ne dopuštaju da ih malo blata ili snega...
Od januara 2022. Toyota će započeti proizvodnju modula druge generacije, zasnovanih na svom naprednom sistemu gorivnih ćelija takođe druge generacije. Novi sistem koji je upakovan u kompaktnije, lakše module, takođe obezbeđuje i veću gustinu energije. Moduli su dostupni u dva oblika, u formi kocke, kao i ravnom, pravougaonom obliku kako bi se omogućila veća fleksibilnost i lakša adaptacija za različite primene. Nova, druga generacija modula gorivnih ćelija takođe će se proizvoditi u Evropi, u istraživačko-razvojnom centru Toyote Motor Europe pokraj Brisela (Zaventem). Toyota je donela odluku da sklapa module gorivnih ćelija druge generacije u Evropi, imajući u vidu stalni rast potražnje u regionu. U saradnji s preduzetnicima zainteresovanim za korišćenje Toyotine tehnologije u svojim rešenjima, TME-ova poslovna jedinica za gorivne ćelije će ponuditi neophodnu inženjersku podršku u primeni. Jačanje evropske ekonomije vodonika biće ključni element u dostizanju cilja Zelenog plana o apsolutno nultim emisijama globalnog zagrevanja do 2050. Evropska unija je objavila da će industriji, da bi se suočila sa tim izazovima u ključnim industrijskim sektorima do 2030, biti potrebni „klimatski i resursni lideri” da bi se postigao napredak u komercijalnoj primeni ovih revolucionarnih tehnologija. Pošto se tehnologija vodonika primenjuje u velikom broju rešenja, Toyota podržava stvaranje vodoničnog okruženja, „žive oaze“, gde se ponuda i potražnja susreću da bi se nastavio dalji rast.