Hyundai Motor i Kia otkrivaju tehnologiju ‘Active Air Skirt’ kako bi pomogli električnim vozilima da idu brže i dalje

upoznajmo se na klik > Like

Hyundai Motor Company i Kia Corporation su predstavili ‘Active Air Skirt’ (AAS) tehnologiju koja minimalizuje aerodinamički otpor koji se generiše tokom vožnje visokim brzinama, efikasno poboljšavajući domet i stabilnost vožnje električnih vozila (EVs).

AAS je tehnologija koja kontroliše protok vazduha koji ulazi kroz donji deo branika i efikasno kontroliše turbulencije koje se generišu oko točkova vozila tako što operiše varijabilno prema brzini vozila tokom vožnje visokim brzinama.

U eri električnih vozila, takmičenje za osiguranje boljeg dometa iz jednog punjenja postalo je žestoko, čineći odnos između vozila i aerodinamike još važnijim. Dodatno, aerodinamička performansa ima značajan uticaj ne samo na snagu, već i na stabilnost vožnje i buku vetra. Proizvođači istražuju različite mere za smanjenje koeficijenta otpora (Cd).

AAS je postavljen između prednjeg branika i prednjih točkova vozila i sakriven je tokom normalnog rada, ali radi pri brzinama od preko 80 km/h kada aerodinamički otpor postane veći od otpora kotrljanja i ponovo se vraća nazad pri 70 km/h. Razlog za razliku u brzinama postavljanja i smeštanja je kako bi se sprečila česta operacija u specifičnim brzinskim opsezima.

Takođe, razlog zašto AAS pokriva samo prednji deo guma bez potpunog pokrivanja prednjeg dela je povezan sa karakteristikama Hyundai Motor Grupe platforme E-GMP za EVs. To je zato što je efikasnije poboljšati aerodinamičku performansu pokrivajući samo deo gume budući da je platforma poda ravna. Ovo takođe funkcioniše kako bi se poboljšao pritisak vozila, čime se poboljšava trakcija vozila i stabilnost pri visokim brzinama.

AAS installed on GV60

AAS takođe može raditi pri brzinama od preko 200 km/h. Ovo je bilo moguće zahvaljujući primeni gumenog materijala na donjem delu, što smanjuje rizik od prskanja spoljašnjih objekata i oštećenja tokom vožnje pri visokim brzinama i osigurava trajnost.

Hyundai Motor i Kia su testirali i smanjili koeficijent otpora (Cd) za 0,008, poboljšavajući otpor za 2,8 posto, instaliranjem AAS u model Genesis GV60. To je broj koji može očekivati dodatno poboljšanje dometa od oko 6 km.

Povezani naslovi

Napišite komentar:

Unesite svoj komentar!
Unesite svoje ime ovde

Možda Vas interesuje

Nnormalov Kjerag Brut je nova cipela...

Nnormalova najnovija cipela je za najavanturističkije trkače koji ne dopuštaju da ih malo blata ili snega...

TOP 5: Šatori za planinarenje

Otkrivanje našeg TOP 5 šatora idealan je početak za sve, bilo da ste novi u kampovanju...

Bentli je prvi automobil koji koristi...

Bentli je predstavio Crnu Ružu (Bentley Batur Black Rose), jedinstvenu komisionu izradu koja je industrijska inovacija...

Boschov sistem kočenja na žicu može...

Bosch je upravo završio testiranje svoje nove tehnologije kočenja na žicu na javnim putevima. Boschov razvojni...

Krov za kampovanje se naduvava u...

Nemački specijalista za naduvavanje X Gloo misli da sve vrste kampera mogu da budu na naduvavanje....

CUPRA Tavascan, 5 zvezdica za sigurnost...

CUPRA nastavlja sa osvajanjem visokih ocena za bezbednost u izazovnim testovima Euro NCAP-a. Ovaj potpuno električni...

Međunarodni sajam automobila -Audi

Porsche Srbija i Crna Gora, generalni uvoznik za vozila marke Audi, na ovogodišnjem salonu automobila  predstavlja...

Međunarodni sajam automobila – Porsche

Kompanija Porsche Srbija i Crna Gora, generalni uvoznik vozila marke Porsche, na 56.  Međunarodnom salonu automobila,...

TOP TECH: Lexus LBX – Za...

Lexus ima velika očekivanja za svoj najmanji kompaktni krosover. Pametan izgled, premijum enterijer i efikasna vožnja...

Povratak Farer GMT Bezel kolekcije

Novi dizajn kućišta, dve veličine i opcije boja ističu unapređenu liniju. Farer ponovo uvodi novu GMT...
Hyundai Motor Company i Kia Corporation su predstavili 'Active Air Skirt' (AAS) tehnologiju koja minimalizuje aerodinamički otpor koji se generiše tokom vožnje visokim brzinama, efikasno poboljšavajući domet i stabilnost vožnje električnih vozila (EVs). AAS je tehnologija koja kontroliše protok vazduha koji ulazi kroz donji deo branika i efikasno kontroliše turbulencije koje se generišu oko točkova vozila tako što operiše varijabilno prema brzini vozila tokom vožnje visokim brzinama. U eri električnih vozila, takmičenje za osiguranje boljeg dometa iz jednog punjenja postalo je žestoko, čineći odnos između vozila i aerodinamike još važnijim. Dodatno, aerodinamička performansa ima značajan uticaj ne samo na snagu, već i na stabilnost vožnje i buku vetra. Proizvođači istražuju različite mere za smanjenje koeficijenta otpora (Cd). AAS je postavljen između prednjeg branika i prednjih točkova vozila i sakriven je tokom normalnog rada, ali radi pri brzinama od preko 80 km/h kada aerodinamički otpor postane veći od otpora kotrljanja i ponovo se vraća nazad pri 70 km/h. Razlog za razliku u brzinama postavljanja i smeštanja je kako bi se sprečila česta operacija u specifičnim brzinskim opsezima. Takođe, razlog zašto AAS pokriva samo prednji deo guma bez potpunog pokrivanja prednjeg dela je povezan sa karakteristikama Hyundai Motor Grupe platforme E-GMP za EVs. To je zato što je efikasnije poboljšati aerodinamičku performansu pokrivajući samo deo gume budući da je platforma poda ravna. Ovo takođe funkcioniše kako bi se poboljšao pritisak vozila, čime se poboljšava trakcija vozila i stabilnost pri visokim brzinama.
AAS installed on GV60
AAS takođe može raditi pri brzinama od preko 200 km/h. Ovo je bilo moguće zahvaljujući primeni gumenog materijala na donjem delu, što smanjuje rizik od prskanja spoljašnjih objekata i oštećenja tokom vožnje pri visokim brzinama i osigurava trajnost. Hyundai Motor i Kia su testirali i smanjili koeficijent otpora (Cd) za 0,008, poboljšavajući otpor za 2,8 posto, instaliranjem AAS u model Genesis GV60. To je broj koji može očekivati dodatno poboljšanje dometa od oko 6 km.