Mercedes ubacuje ChatGPT u svoje automobile

Mercedes-Benz i Microsoft su se dogovorili da ubace ChatGPT u Mercedes-Benz automobile u Sjedinjenim Američkim Državama. ChatGPT je četbot koji koristi „generativnu veštačku inteligenciju“ kompanije Microsoft i može da vodi dijalog slično kao što to rade ljudi. Vozila iz Mercedesove game već podržavaju glasovne komande, čime se vozačima omogućava da koriste frazu „Hej, Mercedes“ nakon koje sistemu mogu da izdaju kratku komandu da odradi neki zadatak kao što je podešavanje temperature u vozilu, pokretanje navigacije do željene destinacije ili obavljanje telefonskih poziva. ChatGPT bi doprineo da glasovne komande zvuče tečnije i prirodnije a omogućio bi i dodatne funkcije, kažu u kompaniji Microsoft.

Umesto da samo odgovara na proste komande, sistem bi mogao da se upusti u naizgled prirodniju konverzaciju i mogao bi da pamti kontekst onoga o čemu se priča i vodi dijalog sa vozačem ili njegovim saputnicima. Uz ChatGPT, sistem bi mogao da odgovori na širi spektar zahteva, uključujući one koji se ne odnose nužno na vozača ili automobil. Vozač može, na primer, da zatraži neki brz recept ili da pita koje je doba godine najbolje za odlazak u Italiju. Sistem koji koristi ChatGPT takođe može da komunicira sa drugim aplikacijama kako bi obavljao druge zadatke kao što je na primer rezervacija stola u restoranu ili kupovina bioskopskih karata.

Vlasnici Mercedes vozila u Sjedinjenim Državama sa MBUX infotejnment sistemom moći će da beta testiraju ChatGPT sistem koristeći glasovnu komandu Hej Mercedes, želim da se pridružim beta programu“.

Tokom prethodnih desetak godina, proizvođači automobila, uključujući Mercedes, izbacivali su sve sofisticiranije sisteme glasovnih komandi za svoja vozila. Ti sistemi su bezbedniji za vozače u poređenju sa korišćenjem dugmića ili ekrana na dodir zato što vozači ne moraju da skreću pogled s puta da bi ih koristili. Neka istraživanja su ipak pokazala da i mentalno procesuiranje neophodno za izdavanje glasovnih komandi takođe može da ometa vozače.

upoznajmo se, klik > Like

ne propustite

Povezani naslovi

80 godina JEEP-a

2021. biće posebna godina za Jeep® jer ovaj brend...

AI priručnik za vlasnike KIA automobila

Kia Motors Corporation je najavila lansiranje „Kia priručnika...

JEDINSTVENA PORODICA E-TECH HIBRIDA

Već više od 10 godina, Renault svoju viziju...

GRAND Premium RIB

Tokom zadnjih 15 godina proizveli su i razvili...

CARV: Prvi nosivi uređaj koji vam pomaže da...

Carv predstavlja prvi nosivi uređaj namenjen skijašima koji...

Preduzeća izložena opasnostima zbog digitalnog nereda – a...

Preduzeća širom sveta se bore da zaštite svoje...

TEST: Toyota Corolla – Najbolji hibrid

Najnovija Toyota Corolla menja model Auris. U...

TEST: Honda Civic 1,5 sport – Izgleda brzo...

Civic desete generacije je doneo dva nova...

Highfield čamci

Za svega osam godina, kompanija Highfield Boats je...

Šta je Industrija 4.0 i da li ljudska...

Jedan od primarnih zadataka Industrije 4.0 je kako...
- Advertisement -

Možda vas interesuje...

TESTIRALI SMO: Jeanneau Merry Fisher 795 Sport –...

Čvrste krmene platforme nalaze se sa obe strane...

SupremeNexus otkriva koji je mobilni telefon najbolji za...

Vrhunske performanse mobilnog igranja igara U iščekivanju budućnosti ultimativnog...

TESTIRALI SMO: Saxdor 200 Pro Sport –...

Vizuelno gledano, Saxdor 200 je drugačiji od svih...

TESTIRALI SMO: Saxdor 320 GTO – Brže je...

Saxdor 320 GTO je dizajniran je da vaš...

Top lista čamaca za 2023

Sa velikom ležaljkom za sunčanje sa naslonom, kao...

Odabir autopilota

Oni mogu da drže plovilo na unapred podešenom...

Sdsm+ Suzuki dijagnostički sistem mobile plus

Uživajte u komfornom životu na vodi sa ovom...

Dobro došao Suzuki DF300B

Kompanija Suzuki Motor Corporation sa zadovoljstvom predstavlja potpuno...

Sea Ray 250 Sun Sport – Zagarantovana zabava

Sea Ray 250 Sun Sport je pravi brod...

Jeanneau DB 37 – Novo iskustvo dnevnog krstarenja

Sa tako posebnim dizajnom, Jeanneau DB 37 može...
Mercedes-Benz i Microsoft su se dogovorili da ubace ChatGPT u Mercedes-Benz automobile u Sjedinjenim Američkim Državama. ChatGPT je četbot koji koristi „generativnu veštačku inteligenciju“ kompanije Microsoft i može da vodi dijalog slično kao što to rade ljudi. Vozila iz Mercedesove game već podržavaju glasovne komande, čime se vozačima omogućava da koriste frazu „Hej, Mercedes“ nakon koje sistemu mogu da izdaju kratku komandu da odradi neki zadatak kao što je podešavanje temperature u vozilu, pokretanje navigacije do željene destinacije ili obavljanje telefonskih poziva. ChatGPT bi doprineo da glasovne komande zvuče tečnije i prirodnije a omogućio bi i dodatne funkcije, kažu u kompaniji Microsoft. Umesto da samo odgovara na proste komande, sistem bi mogao da se upusti u naizgled prirodniju konverzaciju i mogao bi da pamti kontekst onoga o čemu se priča i vodi dijalog sa vozačem ili njegovim saputnicima. Uz ChatGPT, sistem bi mogao da odgovori na širi spektar zahteva, uključujući one koji se ne odnose nužno na vozača ili automobil. Vozač može, na primer, da zatraži neki brz recept ili da pita koje je doba godine najbolje za odlazak u Italiju. Sistem koji koristi ChatGPT takođe može da komunicira sa drugim aplikacijama kako bi obavljao druge zadatke kao što je na primer rezervacija stola u restoranu ili kupovina bioskopskih karata. Vlasnici Mercedes vozila u Sjedinjenim Državama sa MBUX infotejnment sistemom moći će da beta testiraju ChatGPT sistem koristeći glasovnu komandu Hej Mercedes, želim da se pridružim beta programu“. Tokom prethodnih desetak godina, proizvođači automobila, uključujući Mercedes, izbacivali su sve sofisticiranije sisteme glasovnih komandi za svoja vozila. Ti sistemi su bezbedniji za vozače u poređenju sa korišćenjem dugmića ili ekrana na dodir zato što vozači ne moraju da skreću pogled s puta da bi ih koristili. Neka istraživanja su ipak pokazala da i mentalno procesuiranje neophodno za izdavanje glasovnih komandi takođe može da ometa vozače.