Novi MEGANE R.S TROPHY-R: rekord na Nürburgringu za Renault najboljih performansi do sada

upoznajmo se na klik > Like

Renault predstavlja MEGANE R.S. TROPHY-R, novi nastavak sage započete pre 15 godina. Kao i njegovi legendarni prethodnici, i novi model je postavio novi rekord staze Nordschleife u klasi serijskih automobila sa prednjim pogonom. Ističe Renault Sport-ovu strast prema izazovima i performansama.

U poredjenju sa Megane-om R.S. Trophy, Renault MEGANE R.S. TROPHY-R, pokretan identičnim motorom snage 300 KS, veću brzinu duguje smanjenju mase (do 130 kg), zahvatima na aerodinamici i radikalnim izmenama šasije za bolje prianjanje.

Renault MEGANE R.S. TROPHY-R u prodaju kreće pre kraja 2019. kao ekskluzivna ograničena serija koja će se proizvesti u samo nekoliko stotina komada.

Renault Sport je izgradio snažnu vezu sa nekim od najpoznatijih proizvođača specijalizovanih u svojim područjima: Akrapovič, Brembo, Bridgestone, Öhlins i Sabelt.

MEGANE R.S. TROPHY-R postavio je rekordno vreme kruga Nordschleifea od 07’40’’100, odnosno 07’45’’389 za službenu dužinu celog kruga od 20.832 km.

MEGANE R.S. TROPHY-R će prvi put pred oči javnosti izaći 24. maja u Monaku, u sklopu trke Formule 1 za VN Monaka koja se održava 24. maja, a za upravljačem će biti vozači ekipe Renault F1 Team, Daniel Ricciardo i Nico Hülkenberg.

U skladu sa tradicijom Renault Sporta, MEGANE R.S. TROPHY-R nove generacije vrhunske performanse ne duguje samo sirovoj snazi. Naime, njegov motor je identičan motoru snage 300 KS koji pokreće Megane R.S. Trophy, predstavljen početkom 2019. MEGANE R.S. TROPHY-R razvijen je kao trkački automobil u vrlo kratkom vremenu.

Rezultati oduzimaju dah: 5. aprila 2019. MEGANE R.S. TROPHY-R postavio je novi rekord za serijske automobile sa prednjim pogonom na stazi Nordschleife na Nürburgringu, sada već svetski poznatoj testnoj stazi za sportske automobile.
Udaljenost od 20,600 km prešao je za 7’40”100, a ceo službeni krug Nordschleifea za 07’45’’389.

Priča o Meganeu R.S. i „Ringu” traje već više od 10 godina. Započela je 2008. prvim rekordom u kategoriji serijskih automobila sa prednjim pogonom: Megane R.S. R26.R krug oko staze napravio je za 8 minuta i 17 sekundi. Ovaj rekord je 2011. srušila druga generacija Megane-a R.S. Trophy, za čijim je upravljačem bio Laurent Hurgon (8’07”97). Tri godine kasnije, prvi put je probijena magična granica od 8 minuta. Megane III R.S.

Trophy-R stazu je prešao za 7’54”36. Bio je i jedan od onih koji su vozili novu generaciju Meganea R.S. TROPHY-R na putu do novog rekorda, u kojem je svaku novu sekundu sve teže dohvatiti.

MEGANE R.S. TROPHY-R u prodaju stiže do kraja 2019. kao ekskluzivna ograničena serija koja će se proizvoditi u nekoliko stotina primeraka.

Renault Sport, takmičenje mu je u genima

Renault Sport-ovi sportski automobili nastali su na nasledju 120 godina iskustva u automobiliskim sportovima i 40 godina učestvovanja u Formuli 1.

Renault Sport-ovi modeli su direktno preuzeli tehnologije razvijene u okviru takmičenja u automobiliskim sportovima, plodove bliske saradnje inženjera odeljenja Renault Sport Cars i Renault Sport Racing.

Renault Sport uvodi duh automobiliskih sportova u sva događanja koja organizuje za svoje kupce, kao što su R.S. Days.

Povezani naslovi

Napišite komentar:

Unesite svoj komentar!
Unesite svoje ime ovde

Možda Vas interesuje

Adidas donosi inovaciju za hlađenje

Adidas je predstavio CLIMACOOL sistem, sastavljen od izolovane jakne i posebno kreiranog prsluka za hlađenje. CLIMACOOL...

Novi Tissot satovi koriste inovativnu solarnu...

Solarni paneli su u kristalu, umesto ispod brojčanika. Sat bi mogao lako ostati napunjen zauvek.   Nema sumnje...

Biciklističko sedište vabsRider želi da vam...

Ako dosta vozite bicikl, znate za neizbežan bol u zadnjici posle duže vožnje. Za mnoge se...

Revolucija e-bicikala

Oni sve više zamenjuju automobile u gradovima, poboljšavajući saobraćajne gužve i smanjujući uticaj na klimu. Njihov...

Model Toyota Century SUV je jedini...

Toyota je tiho uvrstila nešto prilično jedinstveno u svoju luksuznu liniju: novi Century SUV, koji, zavisno...

KTM nastavlja uzlaznom putanjom

Usled velikog interesovanja entuzijasta i svih koji prate naš rad, jer cenimo vašu potrebu za tačnim...

Najveći i najsnažniji John Deere traktor...

John Deere RX 830 ima motor od 913 konjskih snaga, i on je ujedno i najbrži...

Zašto su auto sedišta okrenuta unazad...

Održavanje dece bezbednom tokom vožnje automobilom je verovatno jedna od najvažnijih stvari tokom vožnje. Kupovina autosedišta...

Svetska premijera nove Toyote Aygo X...

Prvi put uvodeći potpuno hibridnu tehnologiju u segment kome pripada, smeli, kompaktni gradski krosover Aygo X...

Fleksibilna kaciga se prilagođava vašoj glavi...

Neki ljudi ne vole biciklističke kacige jer se one kolebaju na vrhu njihovih glava. Tu dolazi...