Toyota započinje proizvodnju druge generacije modula gorivnih ćelija u Evropi

upoznajmo se na klik > Like

Od januara 2022. Toyota će započeti proizvodnju modula druge generacije, zasnovanih na svom naprednom sistemu gorivnih ćelija takođe druge generacije. Novi sistem koji je upakovan u kompaktnije, lakše module, takođe obezbeđuje i veću gustinu energije. Moduli su dostupni u dva oblika, u formi kocke, kao i ravnom, pravougaonom obliku kako bi se omogućila veća fleksibilnost i lakša adaptacija za različite primene.

Nova, druga generacija modula gorivnih ćelija takođe će se proizvoditi u Evropi, u istraživačko-razvojnom centru Toyote Motor Europe pokraj Brisela (Zaventem).

Toyota je donela odluku da sklapa module gorivnih ćelija druge generacije u Evropi, imajući u vidu stalni rast potražnje u regionu. U saradnji s preduzetnicima zainteresovanim za korišćenje Toyotine tehnologije u svojim rešenjima, TME-ova poslovna jedinica za gorivne ćelije će ponuditi neophodnu inženjersku podršku u primeni.

Jačanje evropske ekonomije vodonika biće ključni element u dostizanju cilja Zelenog plana o apsolutno nultim emisijama globalnog zagrevanja do 2050. Evropska unija je objavila da će industriji, da bi se suočila sa tim izazovima u ključnim industrijskim sektorima do 2030, biti potrebni „klimatski i resursni lideri” da bi se postigao napredak u komercijalnoj primeni ovih revolucionarnih tehnologija.

Pošto se tehnologija vodonika primenjuje u velikom broju rešenja, Toyota podržava stvaranje vodoničnog okruženja, „žive oaze“, gde se ponuda i potražnja susreću da bi se nastavio dalji rast.

Povezani naslovi

Napišite komentar:

Unesite svoj komentar!
Unesite svoje ime ovde

Možda Vas interesuje

TOP 5: Šatori za planinarenje

Otkrivanje našeg TOP 5 šatora idealan je početak za sve, bilo da ste novi u kampovanju...

Bentli je prvi automobil koji koristi...

Bentli je predstavio Crnu Ružu (Bentley Batur Black Rose), jedinstvenu komisionu izradu koja je industrijska inovacija...

Boschov sistem kočenja na žicu može...

Bosch je upravo završio testiranje svoje nove tehnologije kočenja na žicu na javnim putevima. Boschov razvojni...

Krov za kampovanje se naduvava u...

Nemački specijalista za naduvavanje X Gloo misli da sve vrste kampera mogu da budu na naduvavanje....

Zaboravite na phishing, sada je „mishing“...

Organizacije se sve više oslanjaju na mobilne uređaje za poslovne operacije, uključujući i višefaktorsku autentifikaciju, mobilne...

CUPRA Tavascan, 5 zvezdica za sigurnost...

CUPRA nastavlja sa osvajanjem visokih ocena za bezbednost u izazovnim testovima Euro NCAP-a. Ovaj potpuno električni...

Međunarodni sajam automobila -Audi

Porsche Srbija i Crna Gora, generalni uvoznik za vozila marke Audi, na ovogodišnjem salonu automobila  predstavlja...

Međunarodni sajam automobila – Porsche

Kompanija Porsche Srbija i Crna Gora, generalni uvoznik vozila marke Porsche, na 56.  Međunarodnom salonu automobila,...

TOP TECH: Lexus LBX – Za...

Lexus ima velika očekivanja za svoj najmanji kompaktni krosover. Pametan izgled, premijum enterijer i efikasna vožnja...

Povratak Farer GMT Bezel kolekcije

Novi dizajn kućišta, dve veličine i opcije boja ističu unapređenu liniju. Farer ponovo uvodi novu GMT...
Od januara 2022. Toyota će započeti proizvodnju modula druge generacije, zasnovanih na svom naprednom sistemu gorivnih ćelija takođe druge generacije. Novi sistem koji je upakovan u kompaktnije, lakše module, takođe obezbeđuje i veću gustinu energije. Moduli su dostupni u dva oblika, u formi kocke, kao i ravnom, pravougaonom obliku kako bi se omogućila veća fleksibilnost i lakša adaptacija za različite primene. Nova, druga generacija modula gorivnih ćelija takođe će se proizvoditi u Evropi, u istraživačko-razvojnom centru Toyote Motor Europe pokraj Brisela (Zaventem). Toyota je donela odluku da sklapa module gorivnih ćelija druge generacije u Evropi, imajući u vidu stalni rast potražnje u regionu. U saradnji s preduzetnicima zainteresovanim za korišćenje Toyotine tehnologije u svojim rešenjima, TME-ova poslovna jedinica za gorivne ćelije će ponuditi neophodnu inženjersku podršku u primeni. Jačanje evropske ekonomije vodonika biće ključni element u dostizanju cilja Zelenog plana o apsolutno nultim emisijama globalnog zagrevanja do 2050. Evropska unija je objavila da će industriji, da bi se suočila sa tim izazovima u ključnim industrijskim sektorima do 2030, biti potrebni „klimatski i resursni lideri” da bi se postigao napredak u komercijalnoj primeni ovih revolucionarnih tehnologija. Pošto se tehnologija vodonika primenjuje u velikom broju rešenja, Toyota podržava stvaranje vodoničnog okruženja, „žive oaze“, gde se ponuda i potražnja susreću da bi se nastavio dalji rast.