LG 5 ukusnih jela internacionalne kuhinje

Kada bismo pravili listu stvari koje nas ujedinjuju, hrana bi sigurno bila na samom vrhu.

Svejedno je da li živimo u tropskim krajevima, ledenim predelima ili negde između, svima nam je zajedničko da smo gurmani, nezavisno od količine hrane koju konzumiramo.

To posebno važi za jela koja probamo po prvi put, kada nam novi ukusi zagolicaju maštu i razbude čula.

Za razliku od kozumiranja, uživanje u pripremi jela nije tako univerzalno.

Čak i u prethodnom periodu, kada smo češće boravili u zatvorenim prostorima, mnogi su pre naručivali hranu ili pravili sendviče, nego da rizikuju gubitak vremena, živaca i apetita pokušavajući da reprodukuju različite recepte. Neuspešni pokušaji kulinarstva bi završavali u korpi, ponekad zajedno sa oštećenim posudama, a i reputacija među komšilukom bi trpela zbog čudnih mirisa u okolini.

Zbog toga su eksperti kompanije LG zavrnuli rukave, da vi ne biste morali, i sastavili nekoliko jednostavnih recepta sa različitih krajeva sveta koje svako može da napravi za svega 20tak minuta, nezavisno od prethodnog (ne)iskustva u kuhinji.

Palacinke sa prazilukom (Pa Jun) – Južna Koreja

Pošto kompanija LG dolazi sa korejskog poluostrva, počećemo naše ukusno putovanje sa palačinkama Pa Jun koje su popularne koliko i jednostavne za pripremu.

U posudu stavite dve kašike brašna, dva jaja, pola čaše vode, iseckan praziluk i jednu kašicicu soli. Sve to dobro promešajte i ostavite da odstoji 10 minuta, zatim ubacite u tiganj i pržite na ulju 2-3 minuta, pa okrenite na drugu stranu još 1-2 minuta i gotovo.

Servirajte sa soja sosom ili drugim sosom po želji. Slobodno možete dodavati i drugo povrće po izboru. Eksperimentišite i uživajte!

Pečena riba sa parmezanom – Ujedinjeno Kraljevstvo

Nastavljamo naš mljackavi put preko britanskog ostrva, čiji su stanovnici poznati po različitim ribljim specijalitetima, uz obaveznu hrskavu ribu, posebno ako je sa krompirićima.

U mnogobrojnim varijantama pripreme, izdvaja se jedna neobična kombinacija.

Potrebno vam je ¾ kašike parmezana i isto toliko mrvica od hleba, 3 kašike putera i 3 kašike majoneza, 3 iseckana mlada luka (samo stabljike), 1 kašičica worchestershire sosa i tabaska (po izboru) i pola iscedjenog limuna. Sve to zajedno promešajte u činiji.

U medjuvremenu pripremite posudu sa ribljim filetima. Možete koristiti ribu po želji, mada su bela riba i pastrmka najbolje za ovu kombinaciju.
Stavite so, biber, pripremljenu smesu namažite preko fileta i pržite u rerni 8-10 minuta.

Nakon toga po želji stavite malo peršuna.

Prilikom čuvanja ribe u frižideru, imajte na umu da ribu, kao i meso, uvek treba čuvati na donjim policama da ne bi kapljali na ostalu hranu.

Veganske tortilje – Meksiko

Idemo još dalje preko Atlantika i pošto ćemo dugo putovati, sigurno nam neće biti do spremanja jela kada stignemo na obalu Meksika, čak ni ako je samo 20 minuta.

Kada ne želimo da spremamo hranu, napravimo nešto jednostavno. U Srbiji su to najčešće sendviči, dok su Meksiku tortilje.
Princip je isti kao i za sendviče, malo namaza i priloga, samo što tortilju urolate u valjak.

Jedino pravilo je da ne koristite mesne i mlečne proizvode. Ovakav obrok je idealan za doručak, a danas u svakoj bolje snabdevenoj prodavnici možete naći tortilje.

Mi preporučujemo tortilje od hmelja, a za ostatak budite kreativni i mešajte sitno seckano omiljeno voće i povrće.

U LG frižiderima postoje posebne pregrade za voće i povrće koje zahvaljujući mogu duže da ostanu sveže zahvaljujući NatureFresh tehnologiji koja hladan vazduh ravnomerno distribuira kroz sve pregrade.

Slani kolačići od tikvica i patlidžana – Maroko

Vraćamo se mediteranu i laganim ukusima severne Afrike.

Na ovim prostorima su poznati razni slani kolači, a za sledeći specijalitet potrebne su vam 2 tikvice i 2 patlidžana, 10 kašika brašna, 1 kašićica sode, 3 kašike griza, 2 kašike ulja, 50 grama sitno seckanih paprika , 2 jaja, 60 grama kačkavalja i malo sitno seckanog peršuna.

Tikvice narendati, posoliti, dodati jaja i umutiti. Zatim staviti ulje, papriku i kačkavalj, nastaviti mućenje. Dodati sodu i brašno i sve lepo sjediniti.

Posuti svežim peršunom. Smesu rasporediti po kalupu za mafine, i peći na 200 stepeni 20 minuta. Po želji posuti parmezanom.

Skoro svi frižideri, čak I oni stariji imaju pregrade za jaja u vratima. Ako vam se ikada desilo da se jaja brzo pokvare, najverovatnije ste često otvarali vrata fržidera, pa se i temperatura nesrazmerno menjala.

Zato bi bilo dobro da imate frižider sa DoorCooling + tehnologijom koja održava temperaturu vratnih pregrada, čak i kada je frižider otvoren.

Šnenokle – Srbija

Svuda pođi, svojoj kuhinji dođi.

Iako o ukusima ne treba rasprvaljati, bićemo krajnje pristrasni i reći da su naša jela najbolja, čak i kada je originalna receptura preuzeta od drugih.

Teško je opredeliti se za jedno jelo pored toliko neverovatnih i ukusnih stvari poput ćevapa, sarmi, mućkalica, gibanica i ostalih djakonija, pa opet, često se zaboravlja da je domaća kuhinja puna zanimljivih deserta, od koji su neki skoro zaboravljeni.

Jedan takav desert su šnenokle, čije verzije postoje i u Francuskoj i Nemačkoj, a kod nas su poznate i kao „bakin sladoled“.

Treba vam 6 jaja, 1 lita mleka, 4 kašike kristal šećera, 4 kesice vanilin šećera i dve kašike brašna.

U jednu plitku šerpu staviti mleko i vanilin šećer, promešati pa staviti na laganu vatru dok ne provri.

U medjuvremenu u dve druge posude odvojeno stavljamo belanca i žumanca.

U posudu sa žumancima dodajemo preostale 3 kašike šećera Belancima dodajemo kašiku šećera i mutimo smesu narednih 5 minuta dok ne stvrdne pena.

Onda dodajemo penu u provrelo mleko po malo i još minut kuvamo na tihoj vatri. Onda mlečne oblačiće izvadimo u posudu i dodamo žumanca.

Po želji rashladiti u frižideru, a ako ste kupovinom svih gorenavedenih namirnica popunili sav prostor, možda je vreme da kupiti nov frižider.

Modeli kompanije LG imaju kapacitete od neverovatnih 384 litara, pa ćete uvek imati i više nego dovoljno prostora da nastavite vaša gurmanska putovanja!

Napišite komentar:

Unesite svoj komentar!
Unesite svoje ime ovde