Mikroskopske replike slika Vinsenta Van Goga unutar ručnog sata od 190.000$

Tri najpoznatija dela Vinsenta van Goga izrađena su u mikroskopskoj veličini – manjoj od tačke – unutar ručnog sata i predstavljaju ultimativni primer nosive umetnosti. Slike Zvezdano nebo (1889.), Suncokreti (1888.) i Autoportret sa sivim filcanim šeširom (1887.) naslikao je britanski umetnik Dejvid Lindon a svaka od tri slike je veličine oko pola milimetra.

Ovaj sat prodaje organizacija Hammond Galleries po ceni od oko 192.800$. Napravljen je od zlata, mikropigmenata i najlona, a Dejvid je koristio svoje inženjersko predznanje kako bi dizajnirao i napravio najprikladnije displeje koji uglavnom podrazumevaju specijalizovano osvetljenje i integrisane mikroskope kako bi se dobio savršeni ugao gledanja.

Manipulacija materijalom je ključna jer se dobija efekat kao da se menjaju zakoni fizike pod velikim uvećanjem. Svetlucavi glatki zlatni prsten ispod mikroskopa može da ima boju i teksturu sečenog drveta.

Ideja za ovaj sat je nastala tako što su Hamond i Lindon želeli da naprave „nosivu umetničku galeriju“ koja spaja sofisticiranost časovnika i Lindonovu veštinu pravljenja detaljnih mikroskopskih slika, a sve to kako bi proslavili 50. rođendan Van Gogovog muzeja.

Da bi se naslikala jedna slika potrebno je do tri meseca mukotrpnog rada, a jedan pogrešan potez može da uništi višemesečni trud. Nevidljive sile statičkog elektriciteta mogu da obrišu umetnička dela poput snažnog magneta koji se iznenada uključi i privuče neki predmet ne mareći ni za šta drugo. Dovoljno je da se zakašljete ili kihnete i da oduvate čitavo umetničko delo pod mikroskopom, a postoji i šansa da ga udahnete i da vam se zaglavi u nosu.

Alate koje Lindon koristi morao je on sam ručno da napravi, a često mora određeni alat da napravi po nekoliko puta tokom procesa izrade slike jer su vrlo krhki.

Napišite komentar:

Unesite svoj komentar!
Unesite svoje ime ovde

Povezani naslovi

Možda Vas interesuje

U potrazi za savršenstvom – Segway...

Segway P100S - Izgled P100S je glomazan, krupan električni skuter, i jedan je od Segway skupljih modela....

Lavoie može biti Apple u kategoriji...

Šta ako bi električni trotinet bio dizajniran da bude premijum vozilo, puno inovacije i povezanosti, sa...

F77 Space Edition je limitirano ‘svemirsko...

U cilju poštovanja uspešnog sletanja Chandrayaan 3 na južnom polu Meseca, indijska startap kompanija za električnu...

Toyota dodaje drugi model Century

Kao što se i očekivalo, nova varijanta SUV-a Century će se voziti na Toyota TNGA platformi,...

Crua Culla V2 vreća za spavanje...

Opšte govoreći, ako želite da vam bude toplo i udobno dok spavate napolju, spavate u izolovanom...

Vile inspirisane Lamborghini automobilima

San postaje stvarnost u Dubai Hills Vista, premium delu Dubai Hills Estate-a i domu najekskluzivnijih adresa...

Naim za Mulliner: najsavremeniji audio sistem...

Najsofisticiraniji audio sistem ikada kreiran za automobil, novi Naim za Mulliner je rezultat 10,000 sati razvojnog...

Loncin LX700AU-5/LX700AU-5A XWOLF700L – Jake performanse

WOLF X serija korisnicima pruža vrlo pristupačnu zabavu na otvorenom kao saputnik u istraživanju prirode. Vrednosti LONCIN-X...

QOODER – I dalje, jedini skuter...

Oni su napravili prvi serijski skuter na četiri točka koji može da se naginje i nazvali...

STELS 850 Guepard – Ruski gepard

Flegšip model brenda STELS je ATV850, najsnažniji i tehnološki najnapredniji ruski ATV. Inženjeri kompanije VELOMOTORS su...
Tri najpoznatija dela Vinsenta van Goga izrađena su u mikroskopskoj veličini – manjoj od tačke – unutar ručnog sata i predstavljaju ultimativni primer nosive umetnosti. Slike Zvezdano nebo (1889.), Suncokreti (1888.) i Autoportret sa sivim filcanim šeširom (1887.) naslikao je britanski umetnik Dejvid Lindon a svaka od tri slike je veličine oko pola milimetra. Ovaj sat prodaje organizacija Hammond Galleries po ceni od oko 192.800$. Napravljen je od zlata, mikropigmenata i najlona, a Dejvid je koristio svoje inženjersko predznanje kako bi dizajnirao i napravio najprikladnije displeje koji uglavnom podrazumevaju specijalizovano osvetljenje i integrisane mikroskope kako bi se dobio savršeni ugao gledanja. Manipulacija materijalom je ključna jer se dobija efekat kao da se menjaju zakoni fizike pod velikim uvećanjem. Svetlucavi glatki zlatni prsten ispod mikroskopa može da ima boju i teksturu sečenog drveta. Ideja za ovaj sat je nastala tako što su Hamond i Lindon želeli da naprave „nosivu umetničku galeriju“ koja spaja sofisticiranost časovnika i Lindonovu veštinu pravljenja detaljnih mikroskopskih slika, a sve to kako bi proslavili 50. rođendan Van Gogovog muzeja. Da bi se naslikala jedna slika potrebno je do tri meseca mukotrpnog rada, a jedan pogrešan potez može da uništi višemesečni trud. Nevidljive sile statičkog elektriciteta mogu da obrišu umetnička dela poput snažnog magneta koji se iznenada uključi i privuče neki predmet ne mareći ni za šta drugo. Dovoljno je da se zakašljete ili kihnete i da oduvate čitavo umetničko delo pod mikroskopom, a postoji i šansa da ga udahnete i da vam se zaglavi u nosu. Alate koje Lindon koristi morao je on sam ručno da napravi, a često mora određeni alat da napravi po nekoliko puta tokom procesa izrade slike jer su vrlo krhki.