Šta EVROPA kaže za automobil godine 2021.

upoznajmo se na klik > Like

Potpuno nova Toyota Yaris proglašena je evropskim automobilom godine za 2021. godinu!

Odabran od žirija sastavljenog od 59 automobilskih novinara iz cele Evrope, Yaris četvrte generacije dobio je tu nagradu 21 godinu nakon što je inovativna prva generacija 2000. proglašena evropskim automobilom godine, kao prva Toyota koja se okitila tom prestižnom titulom.

Yaris je takođe neprestano prepoznavan od strane evropskog žirija, sa svakom generacijom modela, svrstavanjem u uži izbor nagrade.

Žiri je posebno pohvalio Yarisovu hibridnu tehnologiju, uglađenu vožnju, nisku emisiju štetnih gasova i pristupačnu cenu – ilustrujući zašto više od 80% kupaca Yarisa bira upravo hibridni pogonski sklop.

Yaris je takođe prepoznat po dizajnu, dinamičkim svojstvima i vodećoj sigurnosti u klasi.

Dalje, žiri evropskog automobila godine posebno je cenio Toyotin uspeh u ponovnom rasplamsavanju strasti prema tržištu rasnih sportista širom Evrope, lansiranjem GR Yarisa.

Nagrada za evropski automobil godine 2021. stiže samo nekoliko dana nakon što je novi Yaris prvi put proglašen najprodavanijim automobilom u Evropi, što je jasan znak da se evropski kupci slažu sa žirijem izbora za automobil godine!

Matt Harrison, izvršni potpredsednik Toyota Motor Europe: „Ovo je velika čast za Toyotu i želeo bih da zahvalim žiriju na pažnji i priznanju. Takođe bih iskoristio ovu priliku da istaknem strast naših razvojnih timova u Evropi i Japanu. Ovo je najbolji Yaris ikada, i baš kao što je Akio Toyoda zamišljao, već izaziva osmeh na licu naših kupaca“.

Toyota je do sada tri puta nagrađivana titulom evropskog automobila godine.

Yaris prve generacije pobedio je 2000. godine, Prius je 2005. odneo najviše počasti, a sada je Yaris ponovo podigao trofej 2021. godine.

Povezani naslovi

Napišite komentar:

Unesite svoj komentar!
Unesite svoje ime ovde

Možda Vas interesuje

Salomon Aero Blaze 3 Grvl je...

Trčanje po šljunku zahteva obuću koja može da spoji najbolje iz sveta drumskog i trail trčanja...

Solvia ED 8×32: AI dvogled sa...

Veštačka inteligencija polako ulazi u svaki deo naših života. Neko će reći da nosi rizike, gubitak...

Cannes Yachting Festival 2025 – more...

Cannes je u septembru ponovo bio domaćin najglamuroznijeg sajma brodova u Evropi – Cannes Yachting Festival...

BRABUS i Awake: Talasi nikada nisu...

U saradnji sa švedskom kompanijom Awake, pionirima električnih dasaka za surf, BRABUS spaja ljubitelje performansi sa...

Britanski novitet za ljubitelje brzine: ručni...

Električni automobili su dokazali da mogu biti neverovatno brzi, ali u vrhu automobilske piramide, tamo gde...

Kineski proizvođač predstavio „leteći motocikl“ iz...

Zaboravite na priče o džetpakovima koje slušamo decenijama. Budućnost ličnog prevoza upravo je sletela… ili, bolje...

Glashütte Original ima novu ograničenu seriju...

Samo 100 komada čeka svoje nove vlasnike!   Ako želite da zgrabite najnoviji Glashütte Original sat, morate se...

Sekularni večiti kalendar sat od Kuberneta

Retki skok ka večitoj preciznosti.   Kubernet je novo ime, osnovan 2023. od strane kineskog časovničara i horološkog...

Nike Metcon 10: Novi standard u...

Nike je predstavio desetu generaciju svoje flagship patike za trening – Metcon 10, donoseći niz unapređenja...

TAG Heuer Aquaracer 1000 Superdiver: Remek-delo...

Spremni za najveće dubine i najteže uslove? Otkrijte kako TAG Heuer Aquaracer Superdiver postavlja nove standarde...