Pametne pelene koje vam kažu kada treba presvući bebu

upoznajmo se na klik > Like

Fleksibilni senzori vlage postali su nezaobilazni u zdravstvu i koriste se kod respiratornog monitoringa i detekcije vlažnosti kože, ali i dalje je teško postići visoku osetljivost i jednostavno odstranjivanje sa prostim, jeftinim proizvodnim procesima.

Ovaj uređaj koristi način na koji papir prirodno reaguje na promene nivoa vlažnosti i koristi grafit u olovci za interakciju sa molekulima vode i rastvorom natrijum hlorida. Kako papir upija molekule vode, tako rastvor postaje joniziran i elektroni počinju da se kreću ka grafitu u olovci izazivajući paljenje senzora koji opaža te promene u vlažnosti okruženja i šalje signal do smartfona koji prikazuje i beleži podatke.

U suštini, crtanjem po papiru koji je prethodno tretiran tim rastvorom dobijamo minijaturnu papirnu štampanu ploču. Papir se potom može povezati sa kompjuterom preko bakarnih žica i konduktivne srebrne paste koja se ponaša kao detektor vlage.

Za bežičnu primenu, kao na primer kod „pametnih pelena“ i respiratornog monitoringa u maskama, nacrt je povezan sa maleckom litijumskom baterijom koja napaja prenos podataka do smartfona preko Bluetootha.

Ne postoji lak način da znate koliko mokro je mokro, a ta informacija bi mogla da bude zaista vredna roditeljima. Senzor može da obezbedi podatke kratkoročno, da javi roditeljima da je vreme za promenu pelena, ali i dugoročno, da pokaže obrasce koji pokazuju roditeljima generalno zdravstveno stanje deteta.

Atomi na prstu ne moraju da dotaknu dugme, oni treba samo da budu blizu površine da rasprše vodene molekule i pokrenu slanje signala.

Povezani naslovi

Napišite komentar:

Unesite svoj komentar!
Unesite svoje ime ovde

Možda Vas interesuje

Naučnici su izložili ljudske ćelije 5G...

Studija otkriva da ljudske ćelije kože ostaju genetski nepromenjene čak i pod ekstremnim izlaganjem 5G zračenju.   U...

Garmin Forerunner satovi namenjeni sportistima kojima...

Garmin Forerunner 570 i Forerunner 970 su kreirani za svakog sportistu koji ima ciljeve i bavi...

Prednosti i mane bežičnog punjenja

Verzija bežičnog punjenja koju danas poznajemo i volimo prvi put se pojavila na telefonima 2012. godine....

Prvi prenosivi zvučnik sa ugrađenim sabvuferom

Razvijen od strane grupe renomiranih fizičara i inženjera, Brane X je najmoćniji bluetooth zvučnik na današnjem...

Icebreaker svodi tastaturu na njene osnovne...

Ako ste ljubitelj statement tastatura, trebalo bi da razmotrite ovu brutalističku ponudu kompanije Serene Industries. Icebreaker...

Slušalice slične đevreku, za otvoren zvuk

Movengine AirCore OWH bežične slušalice imaju rupe, nalik na đeverek, koje vam omogućavaju da provučete prst...

VERSA Airbrush vam omogućava da slikate...

Znalci model kitova znaju da prava bitka nije sastavljanje, već slikanje   Tradicionalne airbrush postavke dolaze sa više...

Kako koristiti uređaje za praćenje za...

Sve o GPS trakerima   Praćenje putnih torbi u realnom vremenu postalo je bitan aspekt savremenog putovanja. Dok...

HDMI 2.2 vs. HDMI 2.1: Šta...

Većina ljudi ne razmišlja mnogo o HDMI specifikacijama, ali strastveni gejmeri znaju da usvajanje HDMI 2.1...

Pametniji nosivi uređaji: Gemini dolazi na...

Vaši nosivi Galaxy uređaji će uskoro postati još pametniji. U narednim mesecima, Google Gemini stiže na...
Fleksibilni senzori vlage postali su nezaobilazni u zdravstvu i koriste se kod respiratornog monitoringa i detekcije vlažnosti kože, ali i dalje je teško postići visoku osetljivost i jednostavno odstranjivanje sa prostim, jeftinim proizvodnim procesima. Ovaj uređaj koristi način na koji papir prirodno reaguje na promene nivoa vlažnosti i koristi grafit u olovci za interakciju sa molekulima vode i rastvorom natrijum hlorida. Kako papir upija molekule vode, tako rastvor postaje joniziran i elektroni počinju da se kreću ka grafitu u olovci izazivajući paljenje senzora koji opaža te promene u vlažnosti okruženja i šalje signal do smartfona koji prikazuje i beleži podatke. U suštini, crtanjem po papiru koji je prethodno tretiran tim rastvorom dobijamo minijaturnu papirnu štampanu ploču. Papir se potom može povezati sa kompjuterom preko bakarnih žica i konduktivne srebrne paste koja se ponaša kao detektor vlage. Za bežičnu primenu, kao na primer kod „pametnih pelena“ i respiratornog monitoringa u maskama, nacrt je povezan sa maleckom litijumskom baterijom koja napaja prenos podataka do smartfona preko Bluetootha. Ne postoji lak način da znate koliko mokro je mokro, a ta informacija bi mogla da bude zaista vredna roditeljima. Senzor može da obezbedi podatke kratkoročno, da javi roditeljima da je vreme za promenu pelena, ali i dugoročno, da pokaže obrasce koji pokazuju roditeljima generalno zdravstveno stanje deteta. Atomi na prstu ne moraju da dotaknu dugme, oni treba samo da budu blizu površine da rasprše vodene molekule i pokrenu slanje signala.